שכונת נווה-גן 
                                                                                      אתר השכונה

 
חינוך ופיתוח תשתיות  |  המאבק נגד הניתוק  |  קהילה ותרבות  |  הצטרפות וקבלת עדכונים!  |  

מי צודק בסכסוך הגבולות בין נווה גן לתלב"צ?
[תוצאות]

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


מונה:

דף הבית >> חינוך ופיתוח תשתיות
 
חינוך

ביום 22.11.2011 נחנך רשמית בית הספר היסודי החדש בנווה גן ע"ש מאיר דורון ז"ל:

טקס הסרת הלוט 22.11.2011

בית ספר: בשעה טובה ומוצלחת נפתח בית הספר היסודי בשכונה הקרוי על שמו של מאיר דורון ז"ל, מ"מ ראש העיר אשר היה אחראי על פיתוחה והקמתה של שכונת נווה גן ברמת השרון. מאיר היה כמעט היחיד בעירייה שבאמת ניסה לפעול לקידום ענייני השכונה ועל כך מגיע לו כבוד רב. בתחילת שנת הלימודים תשע"ב ריכז ועד השכונה את כל התלמידים החלוצים של הכיתה הבוגרת של בית הספר הצומח, כיתה ג'1 לתמונה משותפת שזכתה לסיקור בשער המקומון של רמת השרון.
משנחנך בית הספר היסודי המשימות הבאות הינן השלמת אולם ספורט מכובד שאמור להיבנות בסמוך וכן השלמת הספרייה העירונית שנמצאת כבר עתה בשלבי בניה. במקביל, בימים אלה פועלת העירייה להשלמת תכנון המשך השכונה ובו יעוד לתיכון שישרת את הסביבה. ועד השכונה ינסה, ככל הניתן, לקדם את הקמת התיכון מבעוד מועד, לרבות דרכי גישה ותשתיות, במידה והתב"ע תאושר בהקדם בוועדה המקומית לתכנון ובניה, וזאת על מנת שילדינו המסיימים את היסודי בעוד כ- 4 שנים יוכלו להמשיך את רצף הלימודים גם לחטיבת ביניים ותיכון.

בי"ס "דורון" בנווה גן - איך הכל התחיל ?

נובמבר 2010:

בית ספר1 נובמבר 2010             בית ספר 2 נובמבר 2010


מרץ 2011:

בית ספר1 מרץ 2011             בית ספר2 מרץ 2011

צהרון: לאחר מאבק עיקש של התושבים, הסכימה עיריית רמת השרון, בסיועם של סגני ראש העיר מאיר דורון ושירה אבין, להורות למרכז המתנ"סים להקים, בצעד יוצא דופן, צהרון מיוחד בנווה גן למרות הרשמה של 7 ילדים בלבד! לאחר פתיחת הצהרון יהצטרפו אליו תלמידים נוספים והוא מהווה הצלחה גדולה ומכיל חוגים עשירים ומגוונים.

גני ילדים: בשכונת נווה גן 5 גני ילדים ציבוריים: גן תות, פטל ודובדבן הממוקמים במבנה הקבוע ברחוב הפרחים וגן שיבולת ודגן בממוקמים במבנה הזמני ברחוב הגנים.

תמונות הקמת המבנה הקבוע של גן דובדבן:

                 גן דובדבן1 מרץ 2011                        גן דובדבן2 מרץ 2011

אנטנות סלולריות ומקורות קרינה: לאחרונה נערכו מדידות קרינה באנטנה הסלולרית הסמוך למתחם החינוך הזמני ברחוב הגנים ומדידות קרינה חשמלית במתחם הגנים ברחוב הפרחים. בשני האתרים רמת הקרינה הסלולארית עומדת בתקן החוקי. בגן תות התגלתה בעיה של שדה מגנטי הנובע מארון חשמל סמוך והדבר סיכן את בטיחות ילדינו. לאחר התעקשות ועד השכונה והורים שסייעו ואף קידמו את הבדיקות, התערבה העירייה ובפעילות מהירה תיקנה את התקלה עד להורדת רמת הקרינה לרמה המותרת בחוק.

תשתיות ופיתוח השכונה

לאחרונה נסלל חניון סמוך למתחם החינוך הזמני ומאחורי בית הספר היסודי וכן הוצבו מספר כיכרות, מעברי חצייה, באמפרים להאטה וכיוצ"ב.

עם סגירת המעבר לתל אביב ברחוב מרדכי מאיר וסגירת המעבר ברחוב השדות באזור שטח בית הספר החדש שמוקם, הפך רחוב הגנים באזור המערבי של השכונה לרחוב צר, בעייתי ומסוכן. ועד השכונה מפעיל לחצים כבדים על העירייה כדי להרחיב את הרחוב, לאכוף את הותרת הציר פתוח בכל עת (שכן משאיות רבות של קבלנים עוברים וחונים בציר זה) ולהגיע להסדר כולל עם עיריית תל אביב. כל זאת על מנת להקל על חיי התושבים הגרים באזור המערבי של השכונה.

במקביל, ועד השכונה פועל לקדם את פתיחת רחוב מרדכי מאיר או לכל הפחות הותרת הסטטוס קוו על כנו (הותרת סטפן צוויג פתוח כפי שהוא כיום). כל שינוי בסטטוס קוו יגרור צעדי מחאה חמורים ביותר של ועד השכונה ותושביה ואנחנו עוקבים אחר העניין בדריכות רבה.

תמונות מפיתוח השכונה:

ככר כניסה לנווה גן:                                             ככר רחוב הגנים:

ככר ראשית בכניסה לנווה גן             ככר רחוב הגנים

מרכז מסחרי – לאחרונה הוגשה תוכנית להקמת מרכז מסחרי בסמוך לככר הגדולה בכניסה לשכונה. עיריית רמת השרון דחתה הצעה של בעלי הקרקע להקמת מגדל מסחרי רב קומות מעל המרכז המסחרי והמרכז צפוי להיות לצרכי מסחר בלבד בגובה שדומה למרכז מיקדו בתל ברוך צפון.

קאנטרי – ועד השכונה פועל לקדם פעילויות קהילתיות בשכונה, כגון הקמת קאנטרי שכונתי שכל תושב נווה גן יוכל לרכוש "מניה" שתקנה לו הנחות לכל החיים בקאנטרי. הקמת קאנטרי יעניק לנווה גן ערך יוקרתית וייחודי אף יותר מכפי שהוא כיום. בימים אלה נעשות בדיקות מול העירייה וגורמים נוספים למציאת שטח ראוי להקמת קאנטרי בסדר גודל שיתאים לצרכי השכונה ותושביה.

 נדל"ן בשכונה וסביבתה

1. מרבית הפרויקטים בשכונה מכורים מראש ובמחירים גבוהים ביותר, דבר שמעיד על הכיוון החיובי של פיתוח השכונה. ועד השכונה ממשיך ללחוץ כי פיתוח השכונה וקידומו הקהילתי ייעשה במהירות האפשרית ובצורה הנכונה והמתאימה ביותר לסביבה ולתושבים.

2. בתקופה הקרובה יחל התכנון של המשך האזור החדש של רמת השרון, צפונית לנווה גן, כאשר באזור זה צפויה בנייה נוספת של כ- 4,000 יחידות דיור חדשות עד לכביש רצועת הנופש. 

3. קבלני שלב ב', ובהם ראול סרוגו, גינדי החזקות, דורון-שבירו סיימו את שיווק הפרויקטים החדשים ונמצאים בעיצומה של הבנייה והפיתוח.

תלונות ישירות לעיריית רמת השרון

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים