שכונת נווה-גן 
                                                                                      אתר השכונה

 
חינוך ופיתוח תשתיות  |  המאבק נגד הניתוק  |  קהילה ותרבות  |  הצטרפות וקבלת עדכונים!  |  

מי צודק בסכסוך הגבולות בין נווה גן לתלב"צ?
[תוצאות]

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


מונה:

 

 

סבב שלישי במאבק נגד ניתוק השכונות בין רמה"ש לתל אביב:
מאבק 2011: ועד נווה גן מחדש את המאבק עקב חידוש מאמציה של עיריית ת"א לנתק בין נווה גן לתל ברוך צפון!
 
1.       לפני כשבוע ארע מקרה חמור של הצפה אשר סתמה את רחוב הגנים במשך שעות ושיתקה למעשה חצי שכונה. על מנת לשחרר רכבים תקועים נאלצו לפנות לעיריית תל אביב ובמשך כמה שעות הוצאו עמודי הבטון במחסום במרדכי מאיר. לאחר מכן הוחזרו העמודים למקומם.
2.       ועד השכונה העלה בפני עיריית רמת השרון את בעיית רחוב השדות מספר רב של פעמים תוך דרישה לטפל בדחיפות בשני מישורים:
א.      צמצום מפגעים ברחוב הגנים והרחבתו ככל הניתן בהתחשב בקיומם של קרקעות פרטיים שבהם טרם החל שלב הבניה והפיתוח.
ב.      הגעה להסדר עם עיריית תל אביב בסוגיית המעברים, לרבות פתיחת החסימה הבלתי חוקית במרדכי מאיר והותרת כל המעברים פתוחים! 
3.       במשך כשנה וחצי הודיעה העירייה לוועד השכונה כמו גם לתושבים רבים שפנו אליה בעניין כי "הנושא בטיפול" בשני המישורים.
4.       בנוסף, תושבים רבים פנו במשך התקופה הנ"ל לוועד על מנת לצאת למאבק (יש לציין בעניין זה את פועלם הרב של תושבי השדות - אמיר בצלאל ומני בר) וגם אז מצא לנכון הוועד לנהוג באיפוק ולנסות למצות כל הליך פייסני ומשותף עם העירייה ולאפשר לעירייה לפעול בשמנו ועבורנו לשיפור המצב. שנה וחצי הינו זמן די והותר לכל הדעות! 
5.       כיום, מתברר כי בפועל, בשטח אין כל שינוי, נהפוך הוא – המצב הולך ומחמיר.
6.       התמהמהותה של עיריית רמת השרון בהגעה להסכם עם תל אביב ופתיחת בית הספר בדיוק על הגבול בין שתי השכונות שעליו מלין ועד תלב"צ כי מהווה מפגע בבקרים ואחרי הצהריים, גרמה לכך שמהנדס עיריית תל אביב, כפי הנראה בהוראת ראש העיר חולדאי, החל ממש בשבועות האחרונים במהלכים לחידוש מאמצי תל אביב לסגירת שני הכבישים, כולל סטפן צוויג! המידע התקבל ישירות לידיי בימים האחרונים מבכיר במינהל ההנדסה והתכנון של עיריית תל אביב.
7.       משכך, אין כל ערובה שכפי שנסגר רחוב מרדכי מאיר באישון לילה לא ייעשה בדיוק אותו הדבר עם סטפן צוויג ועובדה בעניין עשויה להיקבע לנו בין לילה!
8.       בסיטואציה הזאת, משהעירייה שלנו יושבת בחיבוק ידיים ועיריית תל אביב מפעילה לחץ ללא כוח רציני מנגד – איננו רואים אופציה אחרת מאשר לנסות ולנהל בעצמנו מאבק שהיה אמור להיעשות על ידי העירייה האמונה עלינו ועל גורל שכונתנו.
9.       על כן, ועד השכונה כבר החל לפעול, באישור רוב מוחלט של חברי הוועד, כשפנה לשר הפנים, אלי ישי ולשר התחבורה, ישראל כ"ץ במכתב נוקב על מנת שיפתרו את בעיית המעברים בין השכונות ויתערבו באופן אישי בסכסוך בין ראשי הערים שבסופו של דבר פוגע בראש ובראשונה בתושבים משתי השכונות.
10.   בעקבות המכתב נודע לי ממקור מקורב ביותר לשר ישי, שאליו יש קשר ישיר, כי השר קיבל את הפנייה ישירות אליו והבטיח להתייחס ולטפל בה בהקדם. כולנו תקווה שכך יהיה ובמהרה.
11.   בשנת 2008 הנהיג ועד השכונה מאבק עיקש כנגד חולדאי וזה התקפל. בשנת 2009 יצאנו למאבק נוסף לאחר שעיריית תל אביב הפקידה תוכנית בוועדה המחוזית לביצוע הניתוק וגם אז ידינו הייתה על העליונה כשהצלחנו להדוף את היוזמה ולהוריד אותה מסדר היום. כיום, אמנם עדיין אין אנו שותפים לקבלת ההחלטות הנוגעת לגורל שכונתנו, אולם, יש בידינו הכוח להשפיע ולשנות! ביחד איתכם, תושבי השכונה, ועם הרבה רצון ואמונה, אנו סבורים כי גם הפעם – נעלה ונצליח!
12.   נשמח לשיתוף פעולה, עזרתכם נחוצה לנו להצלחת העניין !

מצוקת תושבי רחוב השדות: מזה תקופה ארוכה סובלים תושבי השדות - מצד אחד, מהחסימה הבלתי חוקית של רחוב מרדכי מאיר ומצד שני מבעיות תחבורה ותשתיות ברחוב הגנים הצר, שמהווה את היציאה היחידה מאזור זה של השכונה. ועד השכונה דורש כל העת מעיריית רמת השרון לפעול כנגד קבלנים שהמשאיות שלהם חוסמות את הכביש וכן לפעול להרחבת הכביש ככל הניתן בהתחשב בכך שלאורכו קרקעות פרטיות שהבניה והפיתוח טרם החלו בהן. לכתבה בנושא בעיתון המקומי ברמת השרון

 

מאבק 2009:  ועד שכונת נווה גן ותושבי השכונה בלמו ניסיון נוסף של תל אביב לסגור את המעברים - הוועדה המחוזית הקפיאה את תוכנית הניתוק!!
בעקבות לחצים שהופעלו בחודשיים האחרונים על בכירי וראשי העיריות רמת השרון ותל אביב על ידנו ועל ידי תושבים שחברו אלינו מתל ברוך צפון למאבק נגד הניתוק, הקפיאה הוועדה המחוזית לתכנון ובניה את תוכנית הניתוק שהגישה עיריית תל אביב עד לסוף ינואר 2010 ושתי העיריות חזרו אל שולחן המו"מ!
  
במסגרת המאבק האחרון שניהלנו נעזרנו באמצעים שונים, לרבות גורמים רמי דרג ברמה הארצית אשר יש להם עניין בטובת השכונה. בשבועיים האחרונים פורסם קמפיין משותף של תושבי שתי השכונות ובו פורסמו חלק מפעולות המאבק, לרבות קמפיין ציבורי שיזמנו באמצעות יועץ אסטרטגי, הקמת אתר מאבק והפעלת הליכים משפטיים בבית משפט וכן פתיחת עצומה של תושבי תלב"צ כנגד הניתוק. להורדת פרוספקט שהופץ בשתי השכונות - צד א', צד ב'.
 
משיכת תוכנית הניתוק הינו צעד חיובי מצד תל אביב אבל הוא בהחלט אינו סוף פסוק וכנראה נועדנו בשכונתנו לקרבות ומאבקים שיימשכו עוד זמן רב. יחד עם זאת, המאבק האחרון וזה שלפניו צריך ללמד את כולנו כמה דברים:
1.      אין לנו אלא לסמוך על עצמנו וכשאנחנו מאוחדים אנחנו כוח לא מבוטל!
2.      אנחנו חייבים להישאר עם אצבע על הדופק ולהמשיך ללחוץ על שתי העיריות לפעול בראש ובראשונה לטובת תושבי השכונה (כל שכונה כלפי העירייה שלה).
 
חשוב להבהיר - המאבק, לצערנו, טרם הושלם! נמשיך להילחם כדי שכל הסדר בין הרשויות יכלול התחייבות משותפת שלא לנתק בין השכונות. כמו כן, נמשיך במאבק משותף מצד שתי השכונות לקידום ביצוע מחלף הפיל שישרת את תושבי כל האזור ויקל על זרימת התנועה הכללית.
 
אני רוצה להודות מקרב לב לכל אותם תושבים יקרים שתרמו (עד כה ויתרמו עוד בהמשך) מזמנם וחלק אף מכספם למען המטרה החשובה הזאת לכולנו. כל תרומה של כל אחת ואחד מכם הינה תרומה לקהילה שבה אנו גרים ושאותה אנו מפתחים במו ידינו וכפי שאנחנו נעשה אותה כך היא תהיה ותשרת אותנו שנים רבות בעתיד.
 
ביום 26.10.09 נחשפה בדה-מרקר עסקת השטחים הגדולה הנרקמת בין שתי העיריות שאנחנו ונושא הניתוק בין השכונות מהווים רק את ה"שוט" שמפעילה עיריית תל אביב מדי פעם על רמת השרון כאמצעי לחץ. המאבק הזה לימד את תל אביב שאנחנו ממש לא מוכנים להיות – לא "שוט" ולא "קלף" מיקוח. אנחנו בני אדם ואף אחד לא ישחק בנו כרצונו ולא משנה מה המטרה או למי אותה אישיות צריכה לתת את הדין המוניציפאלי.

שכונת נווה גן

 שכונת נווה-גן הינה שכונת יוקרה המהווה את המשכה האורבאני והתכנוני של שכונת תל ברוך צפון, אלא שקו גבול עובר בין השכונות ומפריד בין שטחה המוניציפאלי של רמת השרון ותל-אביב. קו זה יוצר שלל בעיות וסכסוכים מיותרים שיש לשים להם סוף בקביעה ברורה ומהירה באשר להשתייכותה המוניציפאלית הסופית של השכונה. 

 
המאבק נגד הניתוק של נווה-גן מתל-ברוך צפון
 
  
שכונת נווה-גן הינה שכונת יוקרה המהווה את המשכה האורבאני והתכנוני של שכונת תל ברוך צפון, אלא שקו גבול עובר בין השכונות ומפריד בין שטחה המוניציפאלי של רמת השרון ותל-אביב. קו זה יוצר שלל בעיות וסכסוכים מיותרים שיש לשים להם סוף בקביעה ברורה ומהירה באשר להשתייכותה המוניציפאלית הסופית של השכונה.
 
שכונת נווה גן הינה שכונה וותיקה אשר נוסדה בשנת 1954, הרבה לפני הקמתה של שכונת תל-ברוך צפון בסוף שנות ה- 90. בשנת 2001 אושרה תוכנית רש/446 לבנייה רוויה בשכונה שבמסגרתה אמורים להתאכלס בשכונה כ- 1,700 משפחות. מתחילת שנת 2008 החל איכלוס ראשון של כ- 450 משפחות במספר פרויקטים לאורך רחובות הפרחים, הגנים  והשדות.
 
במהלך שנת 2008 הזדעזענו כולנו ממהלך חד צדדי שהובילו עיריית תל-אביב והעומד בראשה, מר רון חולדאי, שבעקבותיו החליטה הוועדה המחוזית לתכנון ובניה של מחוז תל-אביב על אישורה של תוכנית לניתוק מוחלט בין שתי השכונות. למהלך כוחני של הקמת חומות וגדרות חיץ בין שכונות אין מקום במדינה מתוקנת ובישראל של שנת 2008, והוא מתאים יותר למשטרים אפלים שההיסטוריה הוכיחה את כישלונו הידוע מראש.
 
על מנת לעשות קצת סדר בדברים הרי שביום 14.4.08 החליטה הוועדה המחוזית תל-אביב לדחות את תוכנית הניתוק של עיריית תל-אביב (תא/3801) ולהשאיר את המעברים פתוחים בקובעה כי כל מעבר ישמש כביש חד סיטרי, אולם "יד נעלמה" הצליחה לכנס בתוך זמן קצר את הוועדה לדיון חוזר, "תמוה" מיסודו, וכך ביום 26.5.08 החליטה הוועדה להפוך את הקערה על פיה ולהחליט במפתיע על ניתוק מוחלט בין שתי השכונות למשך שנתיים.
לפני כשבועיים החריפה עיריית ת"א את מאבקה כאשר מימשה בפועל את זכותה להפקיד את תוכנית הניתוק בין שתי השכונות. על כך, פועלים אנו בימים אלה למאבק נוקשה ומר נגד המהלך שיפגע באיכות חיי התושבים משתי השכונות גם יחד ובעיקר בזו של תושבי נווה-גן אשר נאלצים להשתמש בשירותי המרכז המסחרי "G סנטר" או בשמו המוכר "מיקדו סנטר", וזאת עד שתושלם הבניה של המרכז המסחרי בשכונה בעוד מספר שנים.
  
                                                                            

 תרשים אזור המריבה עם הסברים

פרסומים על המאבק בתקשורת

דה-מרקר - עסקת השטחים הגדולה (26.10.09)

עיתון העיר (עמודים 1+2, עמוד 3)

ידיעות אחרונות (26.6.2008)

גלובס - בנושא חומת ההפרדה (7.7.2008)     -    הפנייה ישירה לכתבה ולתגובותיה

גלובס - בנושא סיפוח השטחים (7.7.2008)

הארץ / The Marker - מוסף שישי, 18.7.2008

 

מכתבים של תושבים

           "האמת מר חולדאי - אני לא מזדהה בשמי כי אני חושש ממי שבונה חומות..."

לשליחת מכתב

 

פרוספקט המאבק - צד א'

פרוספקט מאבק צד א'

פרוספקט המאבק - צד ב' 

פרוספקט מאבק צד ב'

__________________

 קמפיין המאבק נגד חולדאי

__________________

תגידו להם מה אתם חושבים!

פנה אישית לרון חולדאי

הביעו עמדתכם באתר של רון

פנה אישית לאיציק רוכברגר

__________________

Tear Down This Wall ! Ronald Reagan's Berlin Wall Speech

__________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים